Warning: The magic method Gallery_Img::__wakeup() must have public visibility in /data02/virt60467/domeenid/www.reks.ee/htdocs/wp-content/plugins/gallery-images/gallery-images.php on line 78

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data02/virt60467/domeenid/www.reks.ee/htdocs/wp-content/plugins/gallery-images/gallery-images.php:78) in /data02/virt60467/domeenid/www.reks.ee/htdocs/wp-includes/functions.php on line 6712
Eestis hoiti ära võltsitud ravimi juhtum - REKS
 • Home
 • /
 • Eestis hoiti ära võltsitud ravimi juhtum

Eestis hoiti ära võltsitud ravimi juhtum

Eestis hoiti ära võltsitud ravimi juhtum

Uuendatud 09.12.2021

25.11.2021 leidis aset teadaolevalt esimene Eesti lõppkasutaja poolt kontrollitud ja tootja poolt üle kinnitatutud võltsitud Soliris® (eculizumab) ravimipakendi juhtum.

Eesti hulgimüüja kontrollis ostu soovi eesmärgil (pakend ei olnud füüsiliselt hulgimüüja käes) pakendi ehtsust. Kuivõrd ilmnes hoiatuse teade NMVS_FE_LOT_03 (süsteemist ei leitud partii andmeid), ei viidud ostu-müügi tehingut lõpuni ning pakend Eestisse ei jõudnud. Vaatamata antud juhul positiivsele lõpptulemusele juhime tähelepanu, et tulenevalt delegeeritud määrusest on lubatud kontrollida üksnes neid pakendid, mis on füüsiliselt kontrollija valduses.

Hoiatuse teadet hakkas uurima ravimitootja esindaja, kes kontakteerus REKSiga. Hulgimüüjalt saadud foto ja REKSilt saadud andmete põhjal tuvastas tootja, et tegemist oli võltsitud pakendiga ehk pakendi partii ja seerianumber ei ühtinud.

Tänaseks on teada ja kinnitatud järgmine info:
Toode: SOLIRIS 300MG Concentrate for Solution for Infusion
Tootja: Alexion
GTIN: 05391527741008
Partii: 1001600
Kõlblikkuse aeg: 31.03.2023

 • Tegemist oli Türgi turule suunatud partiiga kuid pakendil olnud SN ei kuulunud antud partiisse
 • Pakendil olnud SN kuulus teisele sama toote partiile mis omakorda oli mõeldud UK/IE turule
 • Pakendile füüsiliselt trükitud SN alusel tuvastas tootja, et see pakend oli müüdud Saudi Araabiasse
 • Kuivõrd pakend füüsiliselt ei jõudnud Eestisse, tegeleb kogu intsidendi edasise uurimise kordineerimisega Euroopa Ravimiamet. Eelnevast tulenevalt on teada asjaolu, et võltsitud oli pakend kuid puudub info kas manipuleeriti ka ravimiga (toimeaine jne).

  Eelnevast tulenevalt on oluline iga hoiatuse saanud ravimipakendi puhul teha kindlaks, miks ilmnes hoiatuse teade ning veenduda pakendi ehtsuses.

  Back to Top